از اولین پلتفرم آموزش آنلاین گل آرایی رونمایی شد ...
0

تدریس آنلاین گل آرایی | چگونه گل آرایی را تدریس کنیم ؟

تدریس گل آرایی

تدریس آنلاین گل آرایی در گلترنت یکی راه های کسب درآمد از هنر گل آرایی است . شما در کنار آموزش گل آرایی به علاقه مندان به هنر گل آرایی ، درآمد بسیار خوبی نیز در ماه خواهید داشت .

تدریس گل آرایی برای کسانی که به این هنر علاقه مند هستند بسیار شیرین خواهد بود . کما اینکه در تدریس گل آرایی شما توانایی کسب درآمد میلیونی خواهید داشت و با کسب محبوبیت و شهرت می توانید در بهترین مدارس گل آرایی کشور نیز فعالیت کنید و در کل در کنار کسب درآمد و شهرت ، روی برندینگ شخصی خود کار کرده اید و باید منتظر پیشنهادات همکاری فوق العاده از جانب کسب و کار های مختلف باشید .

بعد از مطالعه این مقاله این مطالب را فرا خواهید گرفت :

امروز در گلترنت قصد داریم نحوه تدریس آنلاین گل آرایی را به شما آموزش دهیم . مطالبی که باید به آن توجه کنید . بعد از خواندن این مقاله به مطالب زیر می بایست مسلط شوید !

 • تدریس آنلاین گل آرایی دقیقا چیست ؟
 • تدریس آنلاین گل آرایی به چه امکاناتی نیاز دارد ؟
 • چگونه یک سناریو آموزشی خوب تعریف کنیم ؟
 • تدوین ویدیو را به چه کسانی بسپاریم ؟
 • چگونه نیاز کاربران را در مهارت گل آرایی بسنجیم ؟
 • چگونه در آموزش آنلاین گل آرایی برند شویم و همه را تحت تاثیر قرار دهیم ؟
 • تعیین قیمت دوره های آموزشی به چه شکل است

تدریس آنلاین گل آرایی چیست ؟

آموزش گل آرایی

به صورت کلی تدریس آنلاین گل آرایی به معنی آموزش زنده گل آرایی یا آموزش بر مبنای فیلم های از پیش ضبط شده است .

با استفاده از فیلم های آموزشی از پیش ضبط شده ، شما بسیار روی آموزش مسلط خواهید بود و دقیقا می دانید چه نکاتی را به کاربران گفته اید و چه مواردی را خیر …

شما می توانید با تعیین سطح و فصل بندی آموزش خود به راحتی به کاربرانتان گل آرایی تدریس کنید .

تدریس آنلاین گل آرایی به چه امکانانی نیاز دارد ؟

آموزش آنلاین گل آرایی

برای تدریس آنلاین گل آرایی از نظر سخت افزاری شما نیازمند یک گوشی تلفن همراه یا یک دوربین فیلم برداری هستید . برای دریافت بهترین کیفیت توصیه اول ما استفاده از دوربین های فیلم برداری است .

اما در صورتی که از موبایل شما کیفیت تصویر برداری خوبی دارد و به دوربین خوب فیلم برداری دسترسی ندارید می توانید از همان موبایل خود استفاده کنید . در مرحله بعدی شما نیازمند پایه برای ثابت نگه داشتن موبایل یا دوربین خود هستید .

برای ثابت نگه داشتن دوربین یا موبایل می بایست از سه پایه دوربین یا مونوپاد و پایه های مختلفی که در بازار موجود است ، استفاده کنید . خب تا الان شما وسیله فیلم برداری فیلم ها را آماده کرده اید اما امکاناتی دیگری هست که به کیفیت آموزش شما بسیار کمک می کند اما الزامی نیست که می توانید از آن ها نیز استفاده کنید

فون یا بکگراند فیلم آموزشی شما :

استفاده از فون های عکاسی در زمان تهیه یک ویدیو آموزشی بسیار مرسوم است . زیرا تصویر پشت سر شما را بسیار زیبا می کند و در هنگام تدوین نیز می توان از قابلیت های ویژه ای استفاده کرد . بدیهی است آموزش گل آرایی در پشت یک دیوار سفید یا بدون طرح ، چندان خوشایند نیست .

پرده کروماکی در الویت !

پرده های کروماکی به شما در مسیر آموزش آنلاین گل آرایی بسیار کمک خواهد کرد به طوری که واقعا این پرده ها اعتیاد آور هست ! شما با کمک پرده های کروماکی می توانید هر آنچه که دوست دارید در بکگراند ویدیو نمایش دهید .

برای مثال یک طبیعت بکر یا یک انیمیشن خاص یا حتی جلوه های ویژه که در اینستاگرام پر است . به هر حال اگر می خواهید حرفه ای باشید ، استفاده از پرده کروماکی بسیار ضروری است .

میز بزرگ با ظروف شیشه ای :

در تدریس آنلاین گل آرایی استفاده از یک میز بزرگ و سفید بسیار مرسوم است . برای آموزش آنلاین گل آرایی حتما از یک میز مناسب و بزرگ استفاده کنید . در پله بعدی نحوه نمایش گل ها بسیار حایز اهمیت است .

شما می بایست از ظروف شیشه ای برای قرار دادن گل ها استفاده کنید . ظروف شیشه ای خاصی برای برای این کار وجود دارد که در بازار گل و بازار شوش به آسانی قابل تهیه است .

ظاهر شما ! :

ظاهر یک متخصص گل آرایی بسیار مهم است . برای این که ظاهری آراسته داشته باشید ، حتما از یک کاور یا پیش بند گل آرایی استفاده کنید .

ابزار گل آرایی خاص :

ابزار های گل آرایی در هنگام آموزش آنلاین گل آرایی استفاده می کنید ، نشان دهنده میزان حرفه ای بودن شما است . ما برای آموزش گل آرایی به شما پیشنهاد می کنیم از ابزار های گل آرایی خاص بهره ببرید . برای مثال کیت ابزار گل آرایی Oasis بسیار در آموزش گل آرایی به شما کمک خواهد کرد و می توانید از این ابزار های استاندارد گل آرایی لذت ببرید .

چگونه یک سناریو آموزشی خوب تعریف کنیم ؟

سناریو تدریس آنلاین گل آرایی

برای تعریف سناریو تدریس آنلاین گل آرایی یا آموزش آنلاین گل آرایی کافیست اول یک سطح برای آموزش گل آرایی خود انتخاب کنید . اکثرا برای تدریس آنلاین گل آرایی از سطح مقدماتی شروع می کنند و در نهایت به سطح پیشرفته می رسند . پس اول می بایست سطح های مختلفی را تعریف کنید .

بعد از تعریف سطح ، می بایست مفاهیم تئوری را در یک آموزش کوتاه مطرح کنید مانند :

 • شناخت ابزار های گل آرایی
 • شناخت اسامی گل ها و برگ ها
 • تئوری رنگ ها
 • بازار های گل ایران
 • مدارس گل آرایی ایران
 • گل فروشی های مطرح ایران
 • گل آرا های مطرح ایران

بعد آموزش دادن مفاهیم تئوری به مفاهیم عملی رجوع کنید . این مفاهیم می بایست به صورت کاربردی و از ۰ تا ۱۰۰ باشد . سعی کنید سناریو  آموزشی خود را به شرح زیر تعریف کنید :

۲ دقیقه اول فیلم آموزشی :

معرفی خود ، نمایش نمونه آماده کار شما و صحبت درباره تکنیک هایی که در این کار استفاده کردید.

۲ دقیقه بعدی :

نمایش گل ها به تفکیک در نما های مختلف و نام بردن اسم فارسی و علمی آن ها

۲ دقیقه بعدی :

نمایش ابزار های گل آرایی که در کار از آن ها استفاده کرده اید .

۲۰ دقیقه بعدی :

آموزش گل آرایی در نما هایی که کار شما به نحو احسنت قابل رویت باشد و درک مخاطب را بالا می برد . سعی کنید قسمت های حوصله سربر کارتون رو سرعت بدید تا مخاطب منتظر قسمت های تکراری کار نباشد .

در پایان :

تشکر بابت خرید این ویدیو آموزشی و تشویق به دنبال کردن شما در شبکه های اجتماعی  و پرسیدن سوالاتشان در زیر هر دوره آموزشی

قسمت پایانی ، کار را آن کرد که تمام کرد ! تدوین کلیپ تدریس گل آرایی

تدوین کلیپ تدریس گل آرایی

قسمت سخت کار شما دقیقا اینجا است . اگر بخواهیم سخت گیری نکنیم واقعا نیازی به تدوین خاصی نیست . اما اگر می خواهید ویدیو خود را پشت پرده کروماگی بگیرید پس حتما نیاز به تدوین دارید .

برای تدوین ویدیو آموزشی خود چند راه پیش رو دارید :

تدوین کلیپ

استفاده از متخصصین تدوین و پرداخت مبلغ به ازای هر ویدیو

یادگیری مهارت های تدوین از طریق گلترنت ( بزودی ) و انجام تدوین توسط خودتان

واگذاری تدوین ها به تیم گلترنت

شما برای تدوین ویدیو های خود می توانید از طریق متخصصین ما اقدام کنید یا با متخصصین دیگری کار کنید و یا حتی خودتان تدوین ها رو انجام بدید .

در نهایت می بایست ویدیو خود را در پنل کاربری خود به عنوان محصول بارگزاری کنید . تمام !

چگونه نیاز کاربران را در مهارت گل آرایی بسنجیم ؟

تشخیص نیاز هنرجویان

کافیست به علاقه مخاطبان خود توجه کنید . پس از پایان هر ویدیو آموزشی هنرجویان قادر به پرسیدن سوال های خود پس از پایان دوره آموزشی هستند که همان ها شما را برای تعریف دوره آموزشی بعدی توجیح خواهد کرد .

البته عناوین دوره های آموزشی که اکثرا علاقه مندان به دنبال آن هستند را نیز ما در عناوین اموزشی گلترنت قرار داده ایم .

چگونه در آموزش آنلاین گل آرایی برند شویم و همه را تحت تاثیر قرار دهیم

حرفه ای برخورد کنید ! برای حرفه ای بودن به تمامی موارد این مقاله عمل کنید و همیشه به روز باشید و مطالعه کنید . سعی کنید کتاب های گل آرایی که زبان انگلیسی است را مطالعه کنید و همان موارد را به شکل صحیح و فرهنگ ایرانی آموزش دهید .

تدوین های قوی نیز بسیار در این مسیر شما را کمک خواهد کرد . در آخر پیج مهندس آرمان سفیدی را نیز دنبال کنید و تمامی موارد گفته شده توسط ایشان را انجام دهید ! شکی نداشته باشید شما ستاره گل آرایی گلترنت خواهید شد .

تعیین قیمت دوره های آموزشی به چه شکل است ؟

 

 قیمت یک دوره آموزش آنلاین گل آرایی به موارد زیر ارتباط مستقیمی دارد :

 • متریال استفاده شده توسط شما
 • مدت زمان ویدیو آموزشی
 • هزینه گل و برگ
 • سطح ویدیو آموزشی

میانگین هزینه ضبط یک ویدیو آموزشی تقریبا مبلغ ۶۰۰ هزار تومان است . قیمت پیشنهادی گلترنت برای سطح یک ویدیو آموزشی مبتدی ۸۵ هزار تومان است . با این حال این نرخ پیشنهادی است و شما هر مبلغی را برای ویدیو خود می توانید قرار دهید .

برای سطح متوسطه ۱۵۰ هزار تومان و برای سطح پیشرفته ۳۰۰ هزار تومان است که بیشتر شامل گل آرایی هایی است که با سازه های خاص و تکنیک های عجیب و غریب است .

جمع بندی پایانی

تدریس آنلاین گل آرایی یا آموزش آنلاین گل آرایی فرصتی عالی است که فرهنگ گل آرایی را بیش از پیش گسترش دهیم و در کنار آن ، کسب درآمد داشته باشیم . در این مقاله به تمامی نکات تدریس آنلاین گل آرایی توجه شد و شما به راحتی با رعایت این نکات ، تبدیل به غول گل آرایی ایران خواهید شد . امیدوارم از این مقاله استفاده لازم رو کرده باشید و در صورتی که موردی رو فراموش کرده بودیم حتما از قسمت نظرات با ما در میان بگذارید .

برای موارد بیشتر هم از طریق پیج اینستاگرام گلترنت و هم از طریق پیج اینستاگرام مهندس آرمان سفیدی می توانید اقدام کنید . پیروز و سربلند باشید .

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *