از اولین پلتفرم آموزش آنلاین گل آرایی رونمایی شد ...
0

آشنایی با گل سوسن Alstroemeria ( گل آلسترومریا )

گل سوسنمعنای گل آلسترومریانگهداری از گل آلسترمریاهدیه گلترنت

گل آلسترومریا

گل آلسترومریا ( Alstroemeria ) یکی از زیباترین گل هایی است که در هنر گل آرایی بسیار کاربردی است و در گلترنت اکثر گل آرا ها و مدرسین آموزش آنلاین گل آرایی بسیار با این گل سرکار دارند . گل سوسن تشکیل شده از برگ هایی مستطیلی است که در طول ساقه بسیار ظریف ، پیچیده شده است . در قسمت پایانی ساقه گلبرگ های بسیار زیبا با ترکیب چندین رنگ را خواهید دید که برق از چشمان شما می رباید .

تولد گل سوسن یا گل آسترومریا ( Alstroemeria )

این گل در مناطق کوهستانی خنک رشد میکنند و منبع اصلی آن در کوهستان های آند در آمریکای جنوبی در کشور پرو، برزیل و شیلی است. نام انگلیسی این گل (آلسترومریا) برگرفته شده از نام یک طبیعت شناس به نام کلاس آلسترومر است. آلسترومر شاگرد کارل لینه بنیانگزار نام گزاری علمی گیاهان امروزی است.
آلسترومر گیاهان زیادی را برای لینه در اروپا جمع آوری کرد و لینه در عوض نام گیاهی را با نام آلسترومر نام گزاری کرد، این گیاه آلسترومریا ارانتیاکا (Alstroemeria Aurantiaca)

گل سوسن یا گل آلسترومریا ( Alstroemeria ) در مناطق سردسیر بسیار سریع به عمل می آید و محل تولد اصلی آن در آمریکا جنوبی در کشور پرو ، بریل و شیلی می باشد .

نام خارجی گل آلسترومریا ( Alstroemeria ) گرفته شده از یک محقق طبیعت با نام کلاس آلسترومر است . او شاگردی باهوش و بنیان گذار نام های علمی گیاهان امروزی ما است .

آلسترومر به تنهایی بسیاری از گیاهان خاص را در اروپا جمع آوری کرد و لینه در ازای تلاش های او ، گل آلسترومریا را با او نامگذاری کرد .

معنای این گل زیبا را با هم مرور کنیم ؟

گل سوسن ( Alstroemeria ) نماد دوستی های بلند مدت و جان در کف است . شما می توانید از این گل در آموزش آنلاین گل آرایی خود استفاده کنید و با آن آثار هنری زیبایی را خلق کنید . این گل به قدری زیبا است که کار نهایی شما را شگفت انگیز خواهد کرد . البته با رعایت تئوری رنگ ها و رنگ آمیزی گل ها این اتفاق خواهد افتاد .

معانی رنگ های مختلف

گل سوسن (Alstroemeria) قرمز نمایش دهنده عشق و تعهد هستند . آن ها در دسته گل های رمانتیک بسیار تاثیر گذار ظاهر خواهند شد .

گل سوسن صورتی نمایش دهنده مهربانی و شروعی جدید است . در مراسم های عروسی حتما از گل های سوسن صورتی استفاده کنید و دلیل آن را توضیح دهید .

گل آلسترومریا سفید نمایش دهنده صداقت و پاک بودن و خلوص نیت شما است . از این گل در مراسم های عروسی ، نامزدی و … حتما استفاده کنید .

گل Alstroemeria زرد نماد انرژی و شادی است . از این گل برای ایجاد فضای پر انرژی و نشاط در دکوراسیون خانه و گل آرایی در منزل استفاده کنید .

گل سوسن نارنجی نماد شور و هشیاری است . برای هدیه دادن به دوستانتان بهترین انتخاب خواهد بود .

گل آلسترومریا بنفش ، ظریف و برازنده است . آن ها بسیار خارق العاده هستند و در هر گل آرایی خواهند درخشید .

خصوصیات گل سوسن یا گل آلسترومریا Alstroemeria

نام علمی گل : آلسترومریا – Alstroemeria

معادل فارسی دقیق گل : گل سوسن – سوسن پٍرویی

خانواده این گل : Alstroemeriaceae

نام های دیگر : سوسن اینکا – Inca Lily

محل تولد : کوهستان های آند در آمریکای جنوبی در کشور پرو، برزیل و شیلی است

معنی و نماد : فداکاری در دوستی ، دوستی بلند مدت

ماندگاری: گل سوسن یا آلسترومریا بین ۷ تا ۱۴ روز دوام خواهد داشت (بسته به کشور فروش ، حمل و نقل و زمان نگهداری ، استفاده از غذای گل های شاخه بریده ، طراوت و شرایط در مصرف کننده) در چه ماه هایی یافت می شود: در تمام ماه های سال به جز اواخر آذر و اوایل دی ماه

نکات نگهداری گل Alstroemeria

گل سوسن یا آلسترومریا Alstroemeria ایده برای مناطق سردسیر است به همین علت می بایست در دمای ۲ تا ۵ درجه سانتی گراد از آن مراقبت شود .

گل سوسن یا آلسترومریا Alstroemeria را حتما در آبی پاک و ضد عفونی شده قرار بدید . هرچقدر آب شما سالم تر باشد ، طول عمر گل شما در سطل یا گلدان بیشتر خواهد شد .

سعی کنید از غذای گل و ضد عفونی کننده و نگهدارنده ها استفاده نمایید تا گلبرگ های شما زرد نشوند و از محیط میکروبی دوری کنید .

همیشه بعد از خرید گل ساقه های آن را ۳ تا ۵ سانتی متر با قیچی باغبانی یا قیچی یا چاقو تیز ببرید . این کار نفس تازه ای در گل می دمد .

حتما مواظب برگ گل ها باشید . ریخته شدن آن در آب سبب ایجاد محیط اسیدی خواهد شد و گل شما در سریع ترین زمان پژمرده می شود .

گل سوسن یا آلسترومریا Alstroemeria در آب گرم سریعا باز خواهد شد . البته با رعایت این که گل قبلا باز نشده باشد !

حواستان به بسته بندی گل سوسن یا آلسترومریا Alstroemeria باشد . گاهی به خاطر رطوبت بسیار بالا ، سلفون گل دچار کپک زدگی می شود .

نکات مصرفی گل Alstroemeria

ساقه گل را از انتها ببرید تا هوا داخل ساقه گل ، تخلیه شود .

گل ها را حتما در داخل آب خنک نگهداری کنید .

غذای گل تاثیر مستیمی بر میزان ماندگاری گل شما دارد . در صورت استفاده گل های خود را دوپینگ کردید و خواهید دید با چه زیبایی ، گلبرگ ها باز خواهند شد . علاوه بر غذای گل ، استفاده از لامپ

های خاص که عمر گل را افزایش می دهند نیز ، موثر خواهد بود .

برای انتخاب جایگاه گل های خود دقت کنید . از گذاشتن گل ها در مقابل نور متسقیم آفتاب به شدت پرهیز نمایید .

مواظب باشید گل ها را در کنار میوه قرار ندهید . از گل ها گاز اتیلن بیرون می آید که بسیار برای گل ها سمی است .

در صورتی که علاقه مند به شناخت انواع گل ها هستید ، پیج اینستاگرام گلترنت و تلگرام گلترنت را دنبال کنید . مطالب بسیار خوبی برای شما تدارک دیدیم .

کما اینکه اگر به گل آرایی هم علاقه مند هستید . می تونید از طریق گلترنت آخرین آموزش های آنلاین گل آرایی را دنبال کنید .

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *